Laddar

Fotbollsguiden – 12 augusti: I dag spelas 108 lokala fotbollsmatcher

Det spelas 108 lokala fotbollsmatcher på lördagen, inklusive ungdomsmatcher. Här är matcherna, starttider och arenorna.

delningar

Div 1 Norra Svealand, damer 12:00 Gamla Upsala SK – Bollstanäs SK, Gamlis IP 14:00 Enköpings SK UK – IK Huge, Enavallen A-plan

Div 2 Norra Svealand, herrar 14:00 Håbo FF – FC Gute, Björkvallen 1 16:00 Strömsbergs IF – Karlslunds IF HFK, Hedens IP 1

Divison 2 damer Mellersta Svealand 13:00 Bälinge IF – Tierps IF,  Bälinge IP 2 15:00 Fanna BK – Sollentuna FK, Fanna IP 1

Div 3 Östra Svealand, herrar 15:00 Märsta IK – Täby FK, Midgårdsvallen Konstgräs

Herr Div 4 15:00 Sunnersta AIF – Fanna BK, Sunnersta IP 1 15:00 Uppsala-Kurd FK – GoIF Kåre, Sävja IP Konstgräs 17:30 FC Arlanda – IF VP Uppsala, Midgårdsvallen Konstgräs

Herr Div 5 Norra 12:00 Börje SK – Månkarbo IF, Fjälliden 1 12:00 Östervåla IF – Tierps IF, Lundavallen 1 13:00 Rasbo IK – Gimo IF FK, Rasbo IP 1 14:00 IK Hinden – Hallsta IK, Lännaborg 1

Herr Div 6 Västra 16:00 FC Bälinge City – IFK Uppsala 2, Bälinge IP Konstgräs 16:00 Funbo IF – Upsala IF 2, Vargspåret IP 1 16:00 Uppsala Inter FC – Bälinge IF 2, Ekebyvallen IP 1

Herr Div 6 Östra 13:00 Rimbo IF 2 – Frösunda SK IP, Arkadien 1 14:00 BKV Norrtälje 2 – Rånäs IF, Norrtälje Sportcentrum Konstgräs 14:30 Lemlands IF – Edsbro IF, Bengtsböle IP 1

Herr Div 7 Västra 14:30 Torpedo Kamrat BK – Runhällens BoIS, Lötens IP Konstgräs 16:00 ISUN – Armeniska United FK, Stenhagens IP Konstgräs 16:00 Palestinska FF – IK Hinden 2, Valsätra Konstgräs

Herr Div 7 Östra 13:00 SK Wigör – Hammarlands IK, Odensala IP 1

Herr Div 8 Norra 13:00 Gräsö Norrskedika IF 2 – Almo/Upplands-Ekeby IF 2, Nötsveden IP 1 14:00 Söderfors GoIF 2 – IF Ferro, Bruksvallen 1 15:00 Tensta GoIF – Harg-Östhammar FF 3, Tunavallen 1

Herr Div 8 Västra 13:00 Unik FK 2 – FC Kraftleden, Valsätra IP 1

Herr Div 8 Östra 14:00 Rö IK 2 – Rånäs IF 2, Bladlunds Måleri Arena 1

Dam Div 4 16:30 Enköpings SK UK 2 – Upplands-Ekeby IF, Enavallen C-plan

Dam Div 5 Norra 13:00 Films SK – Östhammars SK, Björkparken 1

Dam Div 5 Västra 14:00 Härnevi BK – Östervåla IF 2, Härnevi IP 1 16:00 Danmarks IF 2 – Sunnersta AIF, Danelid 1

Dam Div 5 Östra 10:00 SK Wigör – Frösunda SK, Odensala IP 1 11:00 Lagga-Långhundra/Alsike IF – Danmarks IF 3, Stenevi IP 1

U19 Div.1 Svealand 12:40 IK Sirius FK – Vaksala SK, Lötens IP Konstgräs

Svealand Flickor 17 16:00 Knivsta IK – Falu BS FK, Engvallen IP 1

P15 Regional Östra 18:20 IK Sirius FK (P15) – Uppsala-Kurd FK (P15), Österängens IP

P16-17 Kompisligan A 11:00 Sunnersta AIF P01 – Vaksala SK, Sunnersta IP 1 13:00 Danmarks IF P01 – Heby AIF P01, Danelid 1 15:30 Håbo FF P01 – IFK Uppsala, Gröna Dalens IP 8 Arenan

P15 Kompisligan A2 12:30 Märsta IK U15 – IK Sirius FK U15, Midgårdsvallen Konstgräs 16:15 IFK Uppsala – Håbo FF P02, Österängens IP

P15 Kompisligan G1 13:00 Strömsbergs IF P02 – Tierps IF röd, Hedens IP 1

P15 Kompisligan G2 16:15 IF VP Uppsala – Rimbo IF P15, Ekebydalen IP Konstgräs

P14 Kompisligan A1 09:40 IFK Uppsala – Bälinge IF P03, Österängens IP 10:00 Upsala IF P03N – Vaksala SK Röd/Vit, Ekebydalen IP 2 11:30 Enköpings SK FK P03 Grön – IK Sirius FK U13, Korsängen B

P14 Kompisligan A2 14:10 Upsala IF P03E – IF VP Uppsala, Stenhagens IP Konstgräs 15:00 IFK Mariehamn – BKV Norrtälje, Ytternäs Sportfält 1

P14 Kompisligan G2 11:00 Rasbo IK P03 – Håbo FF P03, Rasbo IP 2

P14 Kompisligan G3 12:30 IF VP Uppsala – BKV Norrtälje, Ekebydalen IP Konstgräs

P13 Kompisligan A1 10:30 Upsala IF Vit 1 – IK Sirius FK U12, Stenhagens IP Konstgräs 11:15 Tobo/Örbyhus FF – Jomala IK P13, Örbyhus IP 1 13:00 IK Sirius FK P04B – Strömsbergs IF, Fyrisfjäderns IP 1

P13 Kompisligan A2 09:30 Upsala IF Röd 2 – BKV Norrtälje Röd, Ekebydalen IP Konstgräs 12:00 Knivsta IK P04 Vit – Unik FK P04 Blå, Engvallen IP 1

P13 Kompisligan G4 09:00 FC Arlanda P04/05 – Vaksala SK Röd, Midgårdsvallen Konstgräs

P12 Kompisligan A2 11:00 Upsala IF Vit – IFK Uppsala, Ekebyvallen IP 2

P12 Kompisligan G1 11:00 Rimbo IF P05 – Almunge IK P05, IP Arkadien 2

P12 Kompisligan G3 11:30 Gamla Upsala SK P05 – IF VP Uppsala Orange, Yrsa IP 4

P12 Kompisligan G4 11:00 FC Arlanda P05 Vit – Sigtuna IF FK Blå, Midgårdsvallen Konstgräs

P12 Kompisligan G6 12:00 Funbo IF P05 – IK Sirius FK P05 Svart, Vargspåret IP 1 12:30 SK Wigör P05 – Sunnersta AIF P05 Svart, Odensala IP 2

P11 Kompisligan A1 12:45 IK Sirius FK P06 Vit – IF VP Uppsala P-06, Sävja IP Konstgräs

P11 Kompisligan A2 09:30 Bälinge IF P06 Gul – FC Arlanda P06 Vit, Bälinge IP 4

P11 Kompisligan G1 11:00 Östhammars SK P11 – Olands FF P06, Östhammars IP 1 12:00 Österlövsta FF P11 – Gräsö Norrskedika IF P06, Sätravallen 1 13:00 Films SK P06 – Ullfors/Månkarbo IF, Centrala IP 1

P11 Kompisligan G2 10:00 Rasbo IK P06/07 – Funbo IF P06/07, Rasbo IP 2 11:00 Knutby IF 06/07 – Lagga-Långhundra BK, Svärdens IP 2 12:30 Knivsta IK P06 Vit – BKV Norrtälje P06 Röd 2, Engvallen IP 1

P11 Kompisligan G5 10:00 Hagby IK P06 G – Vaksala SK Gul 1, Hagby IP 2 10:00 Sunnersta AIF P06 Svart – Sigtuna IF FK Blå, Granebergs IO 2

P11 Kompisligan G6 09:30 Gamla Upsala SK P06 svart – Upsala IF Vit, Yrsa IP 3 10:00 SK Iron P06 Vit – Storvreta IK P06:blå, Björkvallen 3 12:00 Strömsbergs IF P06 – Vaksala SK Gul 2, Hedens IP 4

P11 Kompisligan G8 11:30 Storvreta IK P06:vit – Vaksala SK Gul 3, Skogsvallens IP 3

P10 Kompisligan A1 15:00 IK Sirius FK P07S – BKV Norrtälje Röd, Fyrisfjäderns IP 1

P10 Kompisligan A2 11:00 Storvreta IK P07:blå – Film/IFK D-Ö P07 Skogsvallens IP 3 14:00 SK Iron P07 – Vaksala SK Gul, Björkvallen 3

P10 Kompisligan G2 10:30 Strömsbergs IF P07/08 – Österlövsta FF, Hedens IP 4 15:00 Bälinge IF P07 Svart – Söderfors GoIF, Bälinge IP 4

P10 Kompisligan G3 14:00 Knivsta IK P07 Vit – Riala GoIF, Engvallen IP 2

P10 Kompisligan G4 11:30 Sigtuna IF FK Vit – Knarrbacken FC 07 Tigrar, Ansgarsvallen 4

P10 Kompisligan G6 13:00 Sigtuna IF FK Blå – Håbo FF P07:Röd, Ansgarsvallen 4

P10 Kompisligan G7 10:00 Sunnersta AIF P07 Svart – IF VP Uppsala Blå, Granebergs IO 2

P10 Kompisligan G8 10:00 Storvreta IK P07:röd – Gamla Upsala SK P07, Skogsvallens IP 3 11:00 IK Sirius FK P07E – Börje SK P07/08, Kronåsen 2

F14-16 Kompisligan G2 11:00 Vaksala SK F03 Gul – Håbo FF F03, Årsta IP 2

F14-16 Kompisligan G3 11:00 Håbo FF J – Vaksala SK, Björkvallen 1

F13-14 Kompisligan A 09:30 Vaksala SK – Håbo FF F04, Årsta IP Konstgräs 15:00 Sunnersta AIF F04 Svart – ESK UK F03 Svart, Granebergs IO 1

F13-14 Kompisligan G1 11:30 Storvreta IK F04:blå – IFK Mariehamn, Skogsvallens IP 2

F13-14 Kompisligan G3 11:30 Knivsta IK F03/04 – Åland United F04, Fröängen/Pizzavallen/Broplan 1 11:30 Roslagsbro IF – Storvreta IK F04:vit, Vårlyckan 3

F12 Kompisligan A 11:00 Gamla Upsala SK F05 – Films SK F12, Yrsa IP 3

F12 Kompisligan G1 12:00 Storvreta IK F05 – Tobo-Örbyhus/IK Rex F05, Skogsvallens IP 3

F12 Kompisligan G3 10:00 Funbo IF F04/05 – Rimbo IF F12, Vargspåret IP 1

F11 Kompisligan G1 13:30 Roslagsbro IF 1 – Rimbo IF F06, Vårlyckan 2

F11 Kompisligan G2 11:40 Danmarks IF F06 – Rosersbergs IK Blå, Danelid 5 16:00 Alsike IF F06 Gul – Håbo FF F06, Alsike Konstgräs

F11 Kompisligan G4 09:45 Vaksala SK Svart – Sunnersta AIF F06, Årsta IP 4 12:00 SK Iron F06 Vit – Morgongåva SK F11, Björkvallen 3

F10 Kompisligan G1 10:00 Gamla Upsala SK F07 – Bälinge IF F07 Gul, Yrsa IP 4

F10 Kompisligan G2 15:30 SK Iron F07 Vit – Månkarbo/Ullfors IK, Björkvallen 3

F10 Kompisligan G4 14:00 IK Sirius FK F07 – BKV Norrtälje, Fyrisfjäderns IP 1 14:30 Alsike IF F07 Svart – Sigtuna IF FK, Alsike Konstgräs

Relaterade artiklar